Rok 2016

 
Rok 2016 začal klidným tempem a zdálo se, že provazové plány budou velmi střídmé, avšak jak už se mi stalo v minulosti, ani tento odhad nebyl správný. První akcí roku byl Rope Spirit, který si našel své stálé místo v českém kalendáři BDSM akcí a konal se již potřetí. Tentokrát jsme zvedli počet show na čtyři a poprvé vystupovaly dvě zahraniční dvojice, organizace akce byla o to náročnější, ale všechna dřina se vyplatila, Rope Spirit byl báječný. Moc mě těší, že se z nenápadného večírku stala akce, na kterou se sjíždějí milovníci provazů ze všech koutů naší země. V lednu jsme se mohli kouknout na Radka Borga s Lucií, Nawasabiho s partnerkou (která se rozhodla stáhnout z veřejného kinky života, proto jsme byli nuceni odstranit jak video, tak všechny fotografie jejich show- a kdo je viděl, ví, jaká je to škoda- jejich show byla dechberoucí!), mně, Bugtchera a Aneu Capaken (ano, bavilo mě Bugtcherovi vyprášit kožich, video zde vimeo.com/160951482 ) a Riccarda Wildties s Redsabbath.
 
 
Článek v Maximu? Intelektuálním obsahem nezklamal, ale focení s Petrem Jedinákem bylo fajn!
 
 
Další významnou událostí letošního roku byla účast na londýnském Boundu. Tentokrát jsme se tam vypravily s mou partnerkou Majkelínou Cat, pro kterou to byl křest ohněm. Měly jsme za sebou sice vystoupení na pražské fetish Night, avšak Bound byl premiérou před výhradně shibari publikem a obě jsme byly dost nervózní. Situaci nenapomohl ani fakt, že vázání jsme měly připravéné na bambus a na Boundu žádný bambus nebyl, nicméně Majkelína se skvěle poprala i se stíženými podmínkami a show jsme si užily obě a naplno. Tento výlet byl opravdu intenzivní a nezapomenutelný :)
 
 
Velmi důležitým bodem programu letošního roku byla dlouho očekávaná a také dlouho připravovaná Hell Party. Nemá nic společného s provazovou bondáží, proto možná někoho překvapí, jak zásadní pro mě byla možnost se na podobném projektu podílet, avšak já jsem za tuto příležitost velmi vděčená. Hell Party je krvavá, velkolepá a jedinečná a ačkoliv se v rámci tělesných modifikací a hook suspension s tělem a myslí pracuje jinak, než jak je to mu při vázání, tento druh krvavých radovánek mně přitahuje už dlouhá léta. Osud mně zavál do legendárního studia Hell, kde jsem se světu modifikací a háků krásně přiblížila, ale Hell Party byla první událostí, behem které jsem stála spolu s ostatními profíky a přáteli ze studia přímo na stage. Zezačátku jsem trochu protestovala proti drátům propichujícím moje záda, ale jak už to bývá, nakonec jsem za tu zkušenost nejen ráda, ale už se rodí nápad na kombinaci háků a shibari. Záměrně sem nedávám žádné fotky, nedokázala jsem vybrat několik nejlepších, pokud vás zajímá dokumentační materiál, mrkněte přímo do galerie: www.hellgalerie.cz
 
Najít na jednom místě v Praze fetish oblečky, burlesku, provazy, krásné ženy a dobrou hudbu bylo až do letošního května prakticky nemožné, ale s nově vzniklou L'amour je stýskání minulostí. Tenhle večírek si dal za cíl přinést návštěvníkům co nejrozmanitější podoby smyslné ženskosti a povedlo se mu bravurně balancovat na hranici mezi sexualitou a erotikou, doufám, že se v budoucnu budeme těšit na pokračování. S Aneou jsme si střihly krátké, ale intenzivní vystoupení.
 
 
 
Už na podzim roku 2015 jsem se mohla přesvědčit, že Rusko je vskutku země neomezených možností. Tehdy mě ani ve snu nenapadlo, že se do této zvláštní země někdy vrátím, ale tak už to chodí- pozvání na moskevský shibari festival nešlo odmítnout. Moscow Knot má několikaletou tradici a patří mezi opravdu monstrózní akce, během tří dnů běží už od rána mnoho workshopů a večerní program bývá doslova natřískán vystoupeními. Za tři večery jsem shlédla rovných dvacet show a že bylo na co koukat! Hladká organizace festivalu (která musela být vzhledem k vysokému počtu vystupujících opravdu obtížná) mně v mnoha směrech inspirovala a získala jsem v tomto směru úplně nové zkušenosti. S Aneou Capaken jsme si střihly nenáročnou show plnou náročných prvků, bavilo mě vázat jednoprovazové takate kote na kokosový provaz, bavilo mě vyměnit klasickou rákosku za dlouhé a trnité stonky růží a taky mě bavilo vázat futomomo s růžemi protaženými pod kolenem- v jednoduchosti je krása.
 
 
Anatomie Studio je místem, kde se odehrává značná část pestrého londýnského shibari dění. Prostor je to možná skromný rozlohou, ale nikoliv programem- každý týden se tam pořádají workshopy, rope jamy a setkání příznivců vázání, jógy nebo aerialu. Gestalta s Anatomie Studiem spolupracuje a mimo výuky vázání organizuje Soap Box, což je večer zaměřený nejen na klasické shibari vystoupení tak, jak ho známe u nás, ale i na alternativnější performance, proto když nás pozvala, byla jsem velmi zvědavá, co nás čeká. Vystoupení na L'amour mě pro svůj minimalismus velmi bavilo a rozhodla jsem se tuto vázací myšlenku rozvinout, použila jsem podobné prvky i při show na Soap Boxu. Mimochodem, očekávání Soap Box rozhodně nezklamal, viděla jsem asi nejpůsobivější self suspension vůbec, v podání Kasii Zawadske, kterou mám před očima dodnes.